CP PLUS CP-UNC-TA61L3C-LQ 8.0 Mpix venkovní kompaktní IP kamera s duálním přísvitem, kompresí H.265 a mikro
CP PLUS CP-UNC-TA81L3C-LQ — 8.0 Mpix IP kamera s duálním přísvitem
Mimořádný 4K detail, Starlight citlivost a duální přísvit v odolném těle
Potřebujete zabezpečit rozsáhlý venkovní prostor, firemní areál nebo prodejnu a vyžadujete špičkové rozlišení s možností číst registrační značky či identifikovat obličeje i za zhoršených světelných podmínek? Venkovní kompaktní (bullet) IP kamera CP PLUS CP-UNC-TA81L3C-LQ nabízí ultravysoké rozlišení 8.0 Mpix (3840 × 2160 px) v kombinaci s mimořádně citlivým Starlight snímačem a pevným objektivu 2.8 mm s širokým úhlem záběru 107°. Robustní konstrukce s krytím IP67 a provozním rozsahem -40 °C až +60 °C je připravena na náročné celoroční nasazení v exteriéru.
Tento model představuje ideální volbu pro profesionální bezpečnostní systémy s důrazem na maximální detail v 4K a přesnou detekci. Je vybaven duálním chytrým přísvitem (IR + bílé LED) s dosvitem až 30 m, pokročilou kompenzací protisvětla WDR (120 dB) a vestavěným mikrofonem pro čistý audio záznam. Integrovaná AI analýza SMD Plus spolehlivě eliminuje falešné poplachy a reaguje výhradně na pohyb osob a vozidel. Snadné a rychlé zapojení zajišťuje napájení po ethernetovém kabelu PoE (802.3af) nebo DC 12 V. Efektivní kódování H.265 / Instastream navíc výrazně redukuje datový tok i nároky na úložiště.
Klíčové vlastnosti
-
Maximální rozlišení: 8.0 Mpix (3840 × 2160 px) při 15 sn./s / 2688 × 1520 px při 25/30 sn./s
-
Optika (objektiv): 2.8 mm, snímač 1/2.7” PS CMOS
-
Úhel záběru: Horizontální 107° (vertikální 56°, diagonální 127°)
-
Maximální dosah přísvitu: Duální přísvit (IR a bílé LED) až 30 m
-
Duální přísvit: Ano (IR + viditelné bílé světlo pro plnobarevný noční záznam)
-
Alarm: NE
-
Audio: 1× vestavěný mikrofon
-
Bezdrátová síť: NE
-
Podpora paměťové karty: Micro SD karta do velikosti až 256 GB
-
Značka / modelová řada: CP PLUS / CP PLUS UNC
-
Rozpoznání osoby a vozidla (SMD): Ano (SMD Plus pro vysokou přesnost detekce)
-
RTMP stream: Ano (přímé živé vysílání na video servery a platformy)
-
Pokročilá analýza a detekce událostí (IVS): Překročení linie (Tripwire), vniknutí (Intrusion), detekce audia
-
Video komprese: Instastream / H.265 / H.264+ / H.264 / MJPEG
-
Napájení: DC 12 V / PoE (802.3af), spotřeba max. 4.5 W
-
Filtry: WDR (120 dB), ICR (filtr den/noc), 3D NR, BLC, HLC, AWB, AGC, ROI (4 zóny)
Inteligentní duální přísvit, Starlight snímač a AI videoanalýza v praxi
Obrazový snímač 1/2.7” 8.0 Megapixel PS CMOS s technologií Starlight a světelností 0.008 lux @ F1.6 poskytuje jasný a plný obraz i při nízkém okolním osvětlení. Inovativní duální přísvit kombinuje neviditelné IR diody s viditelným bílým LED světlem. Kamera v noci standardně sleduje prostor v infračerveném spektru, avšak při detekci pohybu osoby nebo vozidla automaticky rozsvítí bílé světlo. Tím přejde do plnobarevného nočního režimu pro věrné zachycení barev oblečení či vozidel.
Kamera dále disponuje pokročilou videoanalýzou IVS (Tripwire, Intrusion) a algoritmem SMD Plus, který účinně filtruje rušivé vlivy okolí (déšť, hmyz, pohyb větví) a vyvolá poplach pouze při reálném narušení. Integrovaný vestavěný mikrofon doplňuje obraz o audiostopu, zatímco slot pro Micro SD kartu až do 256 GB nabízí spolehlivé lokální úložiště. Správu i živé sledování zajišťuje mobilní aplikace CMOB (iOS/Android) nebo klientský PC software KVMS PRO Lite.
Pro koho je určena
Tento model je určen pro montážní firmy, systémové integrátory a elektroinstalatéry, kteří hledají výkonnou 8MP (4K) bullet kameru s ultravysokou úrovní detailu. Je ideální volbou pro majitele rodinných domů, správce firemních areálů, skladů, parkovišť a prodejen, kde je vyžadován plnobarevný noční záznam při incidentu, kvalitní zvukový dohled a přesná filtrace falešných poplachů.
PARAMETRY
| Název parametru | Hodnota |
| AGC (automatické řízení jasu) | Automaticky / ručně |
| Alarm | NE |
| Audio | 1x vestavěný mikrofon |
| Bezdrátová síť | NE |
| Elektronická závěrka | Automaticky / ručně, 1/3 s. - 1/100000 s. |
| Hmotnost přístroje | 0.480 kg |
| ICR (filtr den/noc) | Automatické ICR, barevně, černobíle |
| IR přísvit | Duální přísvit (IR a bílé LED) až 30 m |
| Kompenzace protisvětla | BLC / HLC / WDR (120dB) |
| Minimální hodnota osvětlení | Barevně: 0.008 lux @ F 1.6, černobíle: 0.0008 lux @ F 1.6, 0 lux (přísvit zapnut) |
| Napájení | DC 12 V / PoE (802.3af) |
| Objektiv | 2.8 mm, úhel záběru H: 107° |
| Odstup signálu od šumu | > 56 dB |
| Pixely | 3840x2160, ROI 4 místa zvýšeného zájmu (extra kvalita) |
| Podpora mobilních aplikací | iPhone, iPad, Android |
| Podpora paměťové karty | Micro SD karta do velikosti 256 GB |
| Podporované protokoly | IPv4, IPv6, HTTP, HTTPS, TCP, UDP, ARP, RTP, RTSP, RTCP, RTMP, SMTP, FTP, DHCP, DNS, DDNS, NTP, Multicast, ICMP, IGMP, P2P, ONVIF Profile S/G/T |
| Pokročilá detekce událostí | Rozpoznání osoby či vozidla (SMD Plus), překročení linie, vniknutí, detekce audia |
| Provozní teplota | -40°C až 60°C |
| Připojení | RJ-45 (10/100 Base-T) |
| Rozlišení | 8.0 Mpix (3840 × 2160), 4 Mpix (2688 × 1520), 3 Mpix (2304 × 1296), 2 Mpix (1920 × 1080), 1.3 Mpix (1280 × 960), 720p (1280 × 720), D1 (704 × 576 / 704 × 480), VGA (640 × 480), CIF (352 × 288 / 352 × 240) |
| Rozměry přístroje | 166.2 x 70 x 70 mm |
| Snímací čip | 1/2.7” 8.0 Megapixel PS CMOS |
| Soukromé zóny | Až 4 území |
| Spotřeba | Maximálně 4.5 W |
| Stupeň krytí | IP 67 |
| Uživatelské účty | Maximálně 20 uživatelů |
| Video komprese | H.265, H.264+, H.264, MJPEG (vedlejší stream) |
| Video streaming | Počet streamů 2, hlavní stream až 8.0 Mpix (3840 x 2160) @ 15 sn./s., 4.0 Mpix (2688 x 1520) @ 25 sn./s., vedlejší stream až D1 @ 25 sn./s. |
| Vyvážení bílé | Automaticky / ručně |
| Základní detekce událostí | Detekce pohybu, zakrytí kamery, odpojení sítě, konfliktní IP adresa, neoprávněný přístup, detekce napětí |
| Zoom | Digitální |
| Vestavěný mikrofon | Ano |
| Barva | Bílá / černá |
| Materiál | Kov + plast |
| Podpora prohlížečů | Internet Explorer, Chrome, Firefox |
| Způsob montáže | Nástěnná / stropní (3-axis nastavení držáku) |
FAQ — Časté otázky zákazníků
1. Jaký je hlavní přínos rozlišení 8.0 Mpix (4K Ultra HD)?
8MP rozlišení (3840 × 2160 px) poskytuje extrémní hustotu detailů v záběru. To umožňuje výraznější digitální přiblížení s vysokou ostrostí, což usnadňuje čtení registračních značek vozidel či přesnou identifikaci obličejů na delší vzdálenost.
2. Jak funguje chytrý duální přísvit u této kamery?
Kamera kombinuje neviditelné IR diody a viditelné bílé LED diody. V noci běží primárně v IR režimu. Jakmile analýza SMD Plus detekuje pohyb osoby nebo auta, sepne se bílé LED světlo a kamera začne nahrávat plnobarevný obraz.
3. Lze kameru napájet jedním UTP kabelem přes PoE?
Ano, kamera podporuje napájení po síťovém kabelu PoE podle normy 802.3af. Jedním kabelem tak přenášíte video, audio, data i napájení přímo z PoE switche nebo injektoru.
4. Co znamená detekce SMD Plus a jak šetří čas?
SMD Plus (Smart Motion Detection) analyzuje tvary objektů v záběru. Ignoruje dešťové kapky, pohyb listí nebo malá zvířata a poplach vyhlašuje pouze při zachycení lidské postavy nebo vozidla, čímž minimalizuje falešná upozornění.
5. Dokáže kamera nahrávat záznam i bez NVR rekordéru?
Ano, kamera obsahuje integrovaný slot na Micro SD kartu o kapacitě až 256 GB. Záznamy lze ukládat přímo na kartu a pohodlně je přehrávat přes aplikaci v mobilním telefonu.
6. Může být kamera vystavena dešti a mrazu?
Ano, díky krytí IP67 je kamera plně prachotěsná a chráněná proti intenzivně stříkající vodě. Provozní rozsah od -40 °C do +60 °C zaručuje bezproblémové fungování po celý rok.
7. Která aplikace slouží ke vzdálenému dohledu z mobilu?
Pro telefony se systémy Android a iOS je k dispozici bezplatná aplikace CMOB. Pro správu z počítače je určen klientský program KVMS PRO Lite.
| Kategória: | IP sieťové kamery |
|---|---|
| Záruka: | 24 |
| EAN: | 4250593450683 |
| Registrace - Sleva: | 5 |
| Rozlišení: | 4K (Ultra HD) 8.0 MPx 3840 × 2160 |
| Objektiv: | 3.6 |
| Úhel záběru ve °: | 80 - 89 |
| Audio: | Ano |
| Pokročilá detekce událostí: | Ano |
| Podpora mobilních aplikací: | Ano |
| IR přísvit: | Ano |
| Kompenzace protisvětla: | Ano |
| Stupeň krytí: | IP67 |
| Napájení: | PoE |
